Kocaman Kurabiye özel sipariş…artık üretim iznim var!

İçim pır pır pır pır…hala inanamıyorum. Bugün en sonunda, Tarım İlçe Müdürlüğü’ne gidip üretim izni başvurumu yaptım. Ben daha bekliyorum ki gelecekler, denetleyecekler, makineler, fırın, tartı, robot o bu… çünkü bir expertiz raporu aldım Ticaret Odası experinden; exper geldi atölyeye üretim kapasitesini belirledi ve bir rapor yazdı. O evrak yeterliymiş meğer. Tarım Köyişlerinde 350TL ödeme yaptım; Ticaret Odası’na da 147TL vermiştim….bunları yazıyorum, çok sık soruluyor ve ben unutmuş oluyorum çünkü.

dediler ki, bir daha denetim yokmuş, kimse gelmeyecekmiş, bildiğiniz almışım üretim iznini de. Kendim de inanamaz haldeyim, 1 hafta sonra evrak elimde. Şikayetçime bir teşekkür 🙂 O olmasa büyütmezdim bu işi. 🙂 🙂

Comments

  1. Effective Yahoo Backlinks with Mouth Watering Free Bonus.

  2. I blog frequently and I really thank you for your information. This great article has really peaked my interest. I will take a note of your website and keep checking for new details about once per week. I subscribed to your Feed too.

  3. Lovely info, 2! thumbs up to the smart author. This page goes into some details, but really what is not talked about is the quality factor. To be honest, it is not a must, are we going to use this direction in all article/s? we must be a lot more positive about this. This cannot be a joke but in a sense it comes out to be. Let us keep this a lot more serious and to the point in the future.

  4. Some other widespread tool peole are often trapped having is duplicate MAC brushes. With this particular go to the company vending a good solid “MAC Brush Set” its some sort of phoney simply because MAC is not purchased “Brush Sets”. Should you experience a,makeup brushes set mac, vendor marketing and advertising a suitable “MAC Brush Set” then it’s a fake as a result of MAC is not purchased “Brush Sets”.