Düğün ve Nişan Kurabiyeleri

Kalp kurabiyeler derin şeffaf kutularında nazar boncuklu olarak bir düğüne hazırlandı…siparişi aldığım gün Bodrum’da tatilde, sahildeydim… teslim edildiğinde de tesadüf yine tatilde, Antalya’daydım. Antalya tatili bir numaraydı…Güral Tekirova bundan sonra favorim. Amara Dolce Vita yemek, servis, personel, otel vb bakımından iyinin en iyisiydi, hatta muhteşem. Ama çocuklar için kesinlikle Güral! Şişme dev saray kurmuşlardı son gün bahçeye çocuklar için. Mickey de gelip Ece’yle dans edince… biz hala Antalya Güral sayıklıyoruz, seneye kadar zor bekleteceğim!!

Nişan kurabiyeleri yaz başında düğün gibi otelde yapılan büyük bir nişan törenine hazırlandı. Bunca zaman içinde ancak sıra geldi… Fotoğraflar numunelerden… son halleri az biraz daha farklı olsa da

Sevgili Tuba-Baki ve Duygu-Onur çiftlerine ömür boyu mutluluk diliyorum (ve de sağlık!!)

Siz de bu kurabiyelerden yapmak / yapabilmek için eğitim almak isterseniz buraya tıklayın.

Düğün/Nişan kurabiyeleri ile ilgili detaylı bilgi ve fiyatlar burada…

Comments

 1. Wow! Finally I got a blog from where I can truly take helpful data regarding my study and knowledge.

 2. http://capsicums.co says

  Wow that was odd. I just wrote an very long comment but after I clicked
  submit my comment didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing all that over again.
  Anyway, just wanted to say fantastic blog!

 3. wonderful inspiring collection.lovely created designs here!Thanks for sharing.

 4. To crop a fuller perception of area, a much further thorough upper education undergo and also to raise the complete prevailing commencing the university. In his peculiar terminology, Robert Zimmer, Leader of the University connected with Chicago.

 5. If you locate you producing MAC Makeup including colors plus they’re freely giving absolutely free contractor each and every sales made for instance a Sponge or cloth A suggestion for you Installer, then simply just keep away! The information happens to be most likely not real. There isn’t really authentic MAC products that possibly:mac make up brushes, come with a at no cost gadget sort of a sponge or cloth thought applicator.