Arkadaşıma teşekkür kurabiyeleri

Zeynep hanım kadar çok bana kurabiye yaptıran olmamıştır sanırım, 4 kere görüştük ya da vesile oldu. Son geldiğinde birlikte kaldığı bir arkadaşıyla da tanıştık, kurabiye yedik, çay içtik keyifle. Hemen akabinde, kurabiyelerin lezzetini ve süslemelerini bu kadar seven Zeynep hanıma sürpriz yapmak istemiş arkadaşı Esra hanım.
Uğur böceklileri bahara doğru yaptırmak istediğini bildiğimiz için bu konseptte karar kıldık, ve ilişikteki modeller çıktı ortaya. Sürprizlerin bir şekilde parçası olmayı ya da sürpriz yapmayı çok seviyorum ben. Zaman zaman çok çok sevdiklerimi şaşırtmak, heyecanlandırmak keyif veriyor.

Eskiden daha çok sürpriz yapardım aslında, sevdiklerimin doğumgünlerini hiç atlamaz, özel partiler düzenlerdim. Sonra bir gün bir baktım, benim etrafımda öyle düşünceli davranan kimse yok. Kimse bana sürpriz yapmıyor! Bıraktım ben de partiler, hediyeler… ama sonra evlenmişim. Bir gün bakıyorum DSLR gelmiş, ertesi hafta daha yeni bir sürpriz görmüşken Kitchen Aid gelmiş… haftaya ne olacak bakalım heyecan içinde bekliyorum. Son ikisi beni çok şaşırttı da ondan telafuz ettim, cocca beni hep şaşırtmayı/mutlu etmeyi başarıyor aslında. Ben de kolayım, pembe kalem alsa sevinirim, sevdiğim şeyler net ve kolay. 🙂 Pembe, laptop (Sony Vaio), Seyahat, Kırtasiye, Gurme yemekler (hepsinin ne olduğu nereden alınacağı belirli), tasarım eşyalar (tasarımcılar/tarzlar belli), kek dekor malzemeleri, Mickey Mouse, Goofy, iphone, Burberry, pırlanta…daha çok var aslında üşendim yazmaya.

İşte bu sevdiklerimden dolayı bu seneki düşüncem Ece’ye doğumgününde Mickey Mouse konsepti çalışmak. Amerika’dan 2 dolarlık kurabiye kalıplarını kargoyla 40 dolara getirtmem bu yüzden!! Yurtdışından alışveriş işi böyle maalesef, bizzat gitmiyorsan çok pahalıya geliyor. Değiyor mu, benim için bin kere değiyor. Bir dolu malzeme geldi yine, pastakalıp Şule hanımdan kalıplar, Amerika’dan bolca kalıp. Silikon kalıpları da beklemedeyim ki heyecanımı sormayın.

Bu sene doğumgünümde yolun yarısını göreceğim, 22 iken ne zaman bu kadar yaşlandım bilemiyorum. Meraktayım bu sene, hayatım boyunca hiç sürpriz doğumgünü yapılmadı bana; böyle sözde önemli bir senede kutlama olur mu acaba?? Hiç sanmam ya yazarım, 14 Temmuz’da. En azından yemeğe götürür cocca beni diye düşünüyorum, belki Paper Moon da makarna… o zamana kadar zayıflasam iyi olacak. Diyetteyim, dün ikinci kişi bana hamile misiniz diye sorunca işin vehametini anladım!! Acele etmenin zamanı, ama aylardır bir tane bile kurabiye yemedim. Reaktif hipoglisemi zor bir hastalıkmış ya, 2 saatte bir, bir şeyler yemezsem dağılıyorum. İnsan 2 saatte bir bir şey yerse, harıl harıl sürekli yemek türü malzemeler hazırlar, düşünür hale geliyor. YAPAMIYORUM! Ama yemezsem de ilk yemekten sonra tam yarım saat titriyorum. ZOR! Şimdi 3 diyet bisküi attım ağzıma işbu sebepten ötürü.
Doğumgünü kurabiyeleri fiyatları ve detayları ile ilgili almak için buraya…

Aşk kurabiyeleri ile ilgili detaylı bilgi ve fiyatlar da burada…