Neredesin Firuze?

Şirinler numunelik, Nisan’da kutlanacak ve katılmayı umduğum bir doğumgünü partisine örnek olarak hazırlamıştım (zemin pastel renklerde olacak, isim yazılacak vb). Bugünlerde hiç yazamıyorum, gönlüm de yoktu yazmaya bloglar kapatılmışken. İyi haber geldi bugün, yasak kalkmış, sağolsun Danıştay! Bir kaç güne kalmaz açılırmış bloglarımız! Şükür! Zavallı blogspot, ben de artık sitemin içine wordpress entegre ettim… Değişmeyi düşünüyorum orta vadede.
Dükkan arayışım devam ediyor, aklıma yatan tek dükkan eve çok uzak. Aslında bulsam, dekore etme heyecanı var içimde, ama şimdilik kısmet olamadı. Yarın da valiz hazırlayıp sabaha Paris’e uçacağız, bizim Ece çok sevdiği Miki, Mini, Guki (Goofy), Danıld, Diyzi ile tanışacak, ellerini tutup resim çektirecek. Gerçi ikimiz de grip olmak üzereyiz, Ece öksürmeye başladı bile! Dün dondurma yedik, havalar ısındı ya! 🙁 Roma resimlerimiz aşağıda, çok eğlendik, bol spagetti, pizza, zeytinyağı yedik; orada da karnavala gittiğimiz için Pamuk Prenses’le (!) tanışma fırsatımız oldu; sanırım bu seneki doğum günü konseptimizi de Pamuk Prenses ve zehirli elmalar şeklinde belirlemiş olduk. Yine de elim gitmiyor çok içime sinmedi. Şirinler de düşündüm ektekileri çalışmadan önce…ama kurabiyeleri beğenmeyince vazgeçtim. Bu arada şirinlerin 3D sineması yoldaymış! Beklemedeyim.

Şirinler veya diğer çizgi film kahramanlarının kurabiyeleri hakkında detaylı bilgi ve fiyatlar burada.

Comments

  1. There is a great exclusive ibook all about graffiti. Lots of amazing photos. http://www.allvoices.com/news/13622749-lens-blog-henry-chalfants-big-subway-archive

  2. Hello to all, it’s genuinely a good for me to pay a visit this web site, it contains priceless Information.

  3. I’m impressed, I must say. Rarely do I come across a blog that’s equally educative and engaging, and without a doubt, you’ve hit the nail on the head. The problem is an issue that not enough people are speaking intelligently about. I’m very happy I came across this during my search for something concerning this.

  4. Effective Yahoo Backlinks with Mouth Watering Free Bonus.

  5. Lovely writing style, two thumbs way up for the amazing author. This page goes into some details, but really what is not talked about is the quality factor. To be honest, it is not really a must, are we going to follow this path in every article/s? we should be a lot more positive in regards to this. This isn’t a joke but in a sense it comes out to be. Let us keep this a lot more serious and to the point in the future.

  6. Youre not the overall blog article playwright, staff. You extremely have a bit important to bring about the web. Such a fantastic blog. In poor health restore another time pertaining to further.

  7. Dead serene in black and white subject matter, thankfulness for selective in order. “The earth was complete rotund thus we would not see too further timetabled the road.” by Karen Blixen.

  8. If you find yourself always undecided: obtain your selected earbuds, start down to a good Greatest Coupe and enquire to be able to advert these perfectly into a Microsoft zune consequently an iPod and pay attention to what sort appears safer to one, and of which ui allows you to look a lot more. Youll understand that’s good for you.