SOFIA THE FIRST partisinde doğumgünü kızı ve davetlilerden bazıları

B35C0068

B35C0056

Lila rengine ağırlık verecek şekilde süslenerek Ece’nin Sofia The First doğumgününü kutladık. Pastamızı maket olarak hazırladığımız için, bu hafta içinde kutlayacağımız yeğenimin doğumgününde de kullanabileceğiz. Yapacağımız tek şey, kule renkleri ve doğumgünü çocuğunun ismini değiştirmek. Al sana Elsa’nın şatosu. Onlar da doğumgününden sonra

DEVAMI

SOFIA THE FIRST Doğumgünü Şato Pastası

IMG_7579

Vakitsizlikten pasta yapamadım Ece’nin doğumgünü için…Son anda Beyaz Fırın’dan tezgah pastalarından sipariş verdim, çilekli-çikolatalı ve sade çikolatalı olacak şekilde. Çilekli pasta bir hayal kırıklığıydı ama çok da acımasız olmamak lazım; böyle olacağını tahmin ederek aldım; telefonda yanlış yönlendirildiğim için.

Hızlıca bu maket pastayı hazırladım (k). Süslemelerin çoğunu Ece yaptı,

DEVAMI

Elif’in Minnie doğumgünü pastası

Elif’in 3 yaş kutlaması için Minnie doğumgünü pastası…

 

Antalya – son yaz tatilimiz 🙁

23 Nisan Kutlu Olsun!

Ece ve yanındaki arkadaşı Utku, Fen Bilimleri anaokulununun en küçükleri
Dolayısıyla danslar, gösteriler, şarkılar, şiirler yok! Ama koroda çıktılar 23 Nisan kutlamaları sırasında. Herkes şarkı söylerken, şarkıların, kendisi dansetsin diye söylendiğini sanan şaşkın ördek de benim miniğim.

10 yıldan uzun zaman oldu İstiklal Marşı söylemediğim dinlemediğim. İçimden ağlamak geldi marş başladığında da utandım. Özel bir gün oldu bizim için; çocukları Anadolu ateşi ve Kalinka dansları yaparken izlemenin keyfi bambaşkaymış! Hayatımın aşkı, anlamı, prensesim, bayramın kutlu olsun…çok bayramlar, güzel günler gör, sağlıklı mutlu ol. Aynı dileklerim tüm minikler için bugün.

Kojam, babam, Banuşum… 23 Nisan doğumlu en sevdiklerim…siz de iyi ki doğmuşsunuz, iyi ki benim ailemsiniz. Nice yaşlara!